YAĞ TUTUCU
Malzeme: Paslanmaz Çelik (304 Kalite) St 37 Siyah Saç (Epoksi Boyalı)
Kullanım Yerleri: Evler, Lokantalar, Oteller, Hastahaneler, Okullar, Gıda Üretim Tesisleri
0,2 Lt/Sn DN50
Sepete Ekle

Madeni Yağ Ayırıcı
Madeni yağ, değişik viskoziteli olan baz yağlara, üründen beklenen özelliklere bağlı olarak seçilen yine çeşitli katkı maddelerinin karıştırılması sonucu elde edilen yağ türüdür. Baz yağ ise, ham yağdan, yani yapın topraktan çıkartıldığı ilk andaki durumundan, rafine edilmektedir. Bu yağların temel görevi ise, yüzeyler arasında var olan sürtünme kuvvetini azaltmak hatta mümkün olan minimum boyuta indirmektir.
Sürtünme, yüzeylerin hiçbir şekilde pürüzsüz olmamaları sebebi ile ortaya çıkan bir durumdur ve iki kuru yüzey birbiri ile temas ettiğinde meydana gelir. Bunun azaltılmasını ise yüzeyler arasında bir film tabakası oluşturan yağlayıcılar mümkün kılar. Ancak bazı durumlarda bu yağ atık sulara karışır ve milyonlarca ton suyun kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Bu durum ise madeni yağ ayırıcı sistemler ile mümkün hale gelir.
Madeni Yağ Ayırıcı Nasıl Çalışır?
Madeni yağ ayırıcı da diğer yağ ayırıcılar gibi genellikle üç bölümden oluşur. Bu bölümler aşağıda verildiği gibidir.
  • İlk yani birinci bölüm katı atık maddelerin ayrıştırıldığı bölümdür. Bu bölümün atık suyun sisteme ilk giriş yaptığı bölüm olarak adlandırılması da mümkündür. Sistemin çalışma mantığı ise, sisteme giren suyun içerisinde bulunan ve ağrılığı sudan fazla olan katı atıkların yağ ayırıcının dip kısmına çökertilmesinden ibarettir. Bölümde yer alan filtre ise, tel kafes delikli filtredir.
  • İkinci bölüm, yağ ayırıcının yağları ayırdığı bölümdür. Bu bölümün işleme mantığı ise diğer bölümün tam tersidir. Çünkü diğer bölümde sudan ağır olan katı atıkların suyun dibine çökertilmesi sağlanırken bu bölümde ağırlığı sudan küçük olan yağın su yüzeyine çıkartılması sağlanmaktadır.
  • Üçüncü bölüm ilk bölümde katı maddelerden ve ikinci bölümde yağdan arındırılan suyun dışarı çıkartıldığı ve kanalizasyona aktarıldığı bölümdür.
Mert Döküm Madeni Yağ Ayırıcı
Mert döküm madeni yağ ayırıcı sistemleri, paslanmaz çelikten yapılması sebebi ile uzun kullanım ömrüne sahiptir. Söz konusu sistemlerin kullanım alanları ise fazlasıyla yaygındır. Evlerde, lokantalarda, otellerde, hastanelerde, okullarda ve gıda üretim tesislerinde söz konusu sistem ve cihazların kullanımı ile karşılaşmak mümkündür.download