M752M GRİD DRENAJ KANAL IZGARASI
Malzeme: Paslanmaz Çelik
Ölçüler: 200x500x20 MM
2,5 C250
Sepete Ekle

Grid Izgara
Su taşkınlıkları, su birikintileri herkesin mutlaka bir kere karşı karşıya kaldıkları, günlük yaşantının kalitesini ciddi oranda düşüren sorunlardır. Gideri bulunmayan, süzgeç kullanılmayan iç veya dış mekanlarda söz konusu sorunlar ile sık sık karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple giderlerin ve kanalların su hacmini kaldıracak boyut ve sıklıkta kullanılması özellikle gereklidir. Söz konusu kanal ve giderlerin beraberinde getirdiği grid ızgara gibi zorunluluklar ve bu zorunluluklara dair detaylar ise aşağıda verilmiş olunduğu gibidir.
Grid Izgara Nedir?
Grid izgara, su kanallarının üzerine konan ve bu bağlamda çeşitli görevler üstlenen bir üründür. Bu ürünün kullanılış nedenleri ve sağladığı avantajla aşağıda verildiği gibidir.
  • Grid ızgaraların yaygın olarak kullanılmasını gerekli kılan en temel unsur, söz konusu kanallar önemli eşyaların düşme ihtimalidir. Özellikle sürekli elde dolaştırılan cep telefonu gibi kıymetli eşyaların su kanallarına düşmesini ve bu bağlamda hasar görmesini engellemek açısından grid ızgaraların fazlasıyla avantajlı olduklarını söylemek mümkündür.
  • Söz konusu ürünün eşyaların kanala düşmesini engellemesinin bir büyük avantajı daha vardır. O da büyük hacimli eşyaların kanala düşmesini dolayısı ile de kanalın ve giderlerin tıkanmasını önlemesidir. Bilindiği üzere özellikle yoğun yağmurların yağdığı ve selin meydana geldiği zamanlarda suyun önüne gelen her şeyi sürüklediği bir gerçektir. Bu suyun önünde sürüklediği büyük hacimli eşyaların ise doğrudan su ile birlikte gidere gideceği düşünüldüğünde, söz konusu kanal ve giderlerin tıkanmaması işten bile değildir. Bu ise, ciddi sorunlar meydana getirebilecek bir durumdur.
  •  Grid ızgaranın bulunmadığı kanallarda insanların, hayvanların hatta araçların kanala düşmesi yani en azından kısmen düşmesi ihtimali söz konusudur. Bu, sanıldığı gibi basit bir durum değildir. Söz konusu kanalların derinliği yüksek olmasa da, yaratacağı etkinin oranı yüksektir. Bu sebeple grip kapağı kullanımına özellikle dikkat edilmelidir.
Mert Döküm Grid Kapağı
Mert Döküm grid kapağı, hammaddesi paslanmaz çelik olan bir kapaktır. Bu kapağın zamanla su ve diğer dış etkenler ile temasına bağlı olarak yıpranması, paslanması ve diğer durumların meydana gelmesi söz konusu değildir. Mevcut kapağın kullanım ömrünün yüksek olduğunu söylemek mümkündür.download