EK ODASI KAPAĞI
  • Tam Açılımlı
  • Boya ve Renk: Bitüm Boya
  • Ölçüler: 600x800x60 mm
  • Ek Odası Kapığı
69±3 C250
Sepete Ekle

Ek Odası Kapağı
Yer altında çeşitli nedenlere bağlı olarak döşenmiş olan yer altı kabloları bulunur. Bu kablolar, bir ya da birden fazla iletkenin, izolasyon materyalleri ve koruma katmanı ile sarılıp, elektriği iletmek amacı ile yer altına gömülmesi sonucunda ortaya çıkar. Bu kabloların yer üstü kablolarına kıyasla çok daha avantajlı olması ise kullanımlarının yaygın olmasına neden olur. Avantajlarını arttırmak ve olası sorunları önlemek için söz konusu kabloların bir ek odası bulunur. Bu ek odaları ise dayanıklı ek odası kapağı ile korunur. Bu bağlamda yer altı kablolarının ve ek odası kapağının sağladığı avantajlar ve bu avantajlara dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.
Yer altı Kabloları ve Ek Odası Kapağı Avantajları
  • Yer altı kablolar, enerjilerin kesintisi ve engelsiz aktarılmasını sağlar. Bu bağlamda ek odaları da bu kesintisiz enerji akımını destekler.
  • Yer altı kablolarındaki voltaj dalgalanmaları daha azdır. Düzenli bir enerji akımının olduğunu söylemek mümkündür.
  • Yer altı kabloları, gerek yapı olarak gerekse de ek odası ve ek odası kapağına bağlı olarak uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Ek odası kapaklarının da bu kullanım ömrünü desteklediğini söylemek mümkündür. Çünkü kabloların en çok hasar aldıkları yer, ek yerleridir. Bu sebeple bu yerlerin özellikle korunmaları gereklidir. Ek odası kapakları ise, yüksek koruma gücü bulunan, dayanıklı ve bitüm boya kullanılması sebebi ile uzun kullanım ömrüne sahip olan kapaklardır. Bu sebeple söz konusu kapakların kabloların kullanım ömrünü arttırdıklarını ve kendilerinin de uzun kullanım ömrüne sahip olduklarını söylemek mümkündür.
  • Hem yer altı kablolarının hem de ek odası kapaklarının hayati tehlike meydana getirme riskini azalttıklarını söylemek mümkündür. Çünkü ek odaları, kabloları dış etkenlerden korur. Herhangi bir sorun ortaya çıkması durumunda sorunun kolay bir şekilde giderilmesini mümkün kılar. Ek odası kapağı ise bu işlevi destekler.
  • Mert döküm ek odası kapakları, tam açılımlı özelliğe sahiptir. Bu, olası bir sorun anında sorunun anında giderilmesini mümkün kılar. İstenilen renkte üretilebiliyor olması ise, mimari özelliğini destekler.download